Jaką bramę garażową wybrać - Poradnik

Jaką bramę garażową wybrać – Poradnik

Brama garażowa powinna być solidnie wykonana i skutecznie chronić garaż i dom przed potencjalnymi włamywaczami a także gwarantować wygodne użytkowanie stąd poradnik obrazujący temat jaką bramę garażową wybrać. Aktualnie na rynku można znaleźć kilka rozwiązań pozwalających zamontować bramę spełniającą powyższe wymagania. Czym kierować się przy zakupie bramy garażowej?

Brama garażowa – Typowe rozwiązania

Na samym początku procesu wyboru odpowiedniej bramy garażowej warto poznać najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku dzięki temu będziemy mieć szersze spojrzenie na aktualne trendy , nowe technologie oraz wygodę użytkowania.

  • Brama garażowa segmentowa – W tym przypadku płaszcz bramy jest zbudowany z pojedynczych segmentów zespolonych ze sobą zawiasami. Brama porusza się na specjalnych rolkach po szynie mocowanej pod sufitem. Bramy segmentowa jest wybierana zazwyczaj wtedy gdy zależy nam na uzyskaniu wysokiej izolacyjności termicznej a samo rozwiązanie cechuje się bardzo wygodnym użytkowaniem.
  •  Brama garażowa rolowana – Zbudowana jest z pojedynczych lameli, które są ze sobą scalone przegubowo i nawijane są na specjalny wał, który znajduje się w obudowie pod sufitem.To rozwiązanie również gwarantuje wysoki poziom termoizolacji i jest niezwykle przyjemne w użytkowaniu.
  •  Brama garażowa rozwierana – Klasyczny model bramy, który może składać się z jednego lub dwóch skrzydeł (brama garażowa dwuskrzydłowa). Ten typ bram może być otwierany ręcznie lub za pomocą napędu automatycznego. Skrzydło lub skrzydła są montowane na zawiasach podobnie jak drzwi. Bramy rozwierany pozwalają na montaż bez straty światła otworu ponieważ mogą być zamontowane na murze.

Brama garażowa jak zamontować?

Podczas wyboru konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę fakt, że nie każde rozwiązanie sprawdzi się w każdym budynku. W przypadku bram garażowych segmentowych uchylnych należy zmierzyć wysokość nadproża oraz szerokość węgarków. Jeśli nie mamy możliwości montażu bramy uchylnej to na ratunek przychodzi nam brama rolowana, którą możemy zamontować na zewnątrz budynku nie tracąc miejsca w garażu. Warto wspomnieć także o tradycyjnym modelu bram czyli bramach rozwieranych, które są łatwe w montażu, nie zmniejszają światła wjazdu, ale wymagają płaskiego podjazdu oraz mogą stanowić lekki problem podczas zimy i opadów śniegu.

Brama garażowa z wysokim stopniem termoizolacyjności

Jeśli nasz garaż jest ocieplany to podczas wyboru bramy warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który mówi nam wprost czy dana brama będzie nam zapewniała odpowiedni poziom ochrony przed ulatywaniem ciepła. Ten współczynnik jest również bardzo istotny gdy staramy się o dofinansowanie z programów typu Ciepły dom lub Czyste powietrze. Największym wskaźnikiem termoizolacji cechują się bramy garażowe segmentowe – Połączone ze sobą panele, które uzupełniają specjalne uszczelki oraz termiczna ościeżnica – gwarantują solidną ochronę przed utratą ciepła.

Komfortowe użytkowanie

Głównym czynnikiem wpływającym na komfort nie wątpliwie jest sposób otwierania bramy tj. otwierana ręcznie czy otwierana automatycznie za pomocą napędu. Napęd automatyczny może okazać się zbawienny podczas złych warunków atmosferycznych, zazwyczaj do napędu automatycznego w zestawie jest komplet pilotów oraz zestaw z nadajnikiem, modułem głównym oraz elementami montażowymi. Duży wpływ na wygodę mogą mieć także drzwi wbudowane w bramę garażową, które pozwolą szybko dostać się do garażu bez konieczności otwierania całej bramy w celu np. schowania rowerów.

Brama garażowa kolor i rodzaj przetłoczeń

Nasze bramy garażowe dostępne są w pełnej palecie RAL, kilku rodzajach struktury oraz paru wzorach przetłoczeń – Dzięki czemu jesteśmy w stanie wyprodukować niepowtarzalną bramę lub taką , która będzie wpasowywała się np. w kolor elewacji budynku lub będzie współgrać z kolorem drzwi.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj i uzyskaj DARMOWĄ WYCENĘ  oraz darmowy pomiar na ternie taki miast jak Zabrze, Gliwice, Bytom, Katowice, Ruda Śląska, Chorzów.