Brama przemysłowa aluminiowa
PPA

Praktyczne rozwiązania, niezawodność i wytrzymałość to cechy przemysłowej bramy aluminiowej PPA. Model ten dostępny jest w 2 rodzajach (brama przeszklona i brama wentylacyjna). W zależności od wybranego rodzaju, brama ta doskonale sprawdzi się w takich miejscach jak warsztaty samochodowe, salony, myjnie, centra logistyczne czy garaże podziemne.
Funkcjonalność

Funkcjonalność

Jeśli wewnątrz pomieszczenia, w którym pracujesz, potrzebujesz dobrej widoczności, brama przeszklona będzie doskonałym wyborem. Model ten gwarantuje odpowiedni dopływ światła słonecznego do wnętrza np. warsztatu samochodowego.

Z kolei, jeśli wewnątrz pomieszczenia, w którym przebywasz, potrzebujesz dobrej wentylacji, najlepszym wyborem będzie brama wentylacyjna. Model ten gwarantuje odpowiedni dopływ powietrza do wnętrza np. garażu podziemnego.

Komfort

Komfort

Możesz wybrać ręczny lub automatyczny system otwierania bramy przemysłowej aluminiowej PPA. Niezależnie od tego, na jaką wersję się zdecydujesz, użytkowanie tego modelu będzie łatwe i niewymagające wysiłku. Ręczne otwieranie możliwe jest dzięki kołowrotowi łańcuchowemu, natomiast automatykę oparto na wysokiej klasy napędach takich marek jak GFA Elektromaten czy Sommer.

Zabezpieczenia

Zabezpieczenia

Ryzyko awarii w tym modelu bramy minimalizują m.in. zabezpieczenia przed opadnięciem bramy w przypadku pęknięcia sprężyn czy zerwania lin. Brama może być wyposażona w zabezpieczenia krawędziowe czy kurtyny optyczne. Posiada wszystkie wymagane prawem certyfikaty. Dzięki dodatkowym zamkom, ryglom czy blachom przeciwpodważeniowym zapewnią również odpowiednią ochronę budynku.

Dopasuj bramę do siebie


Rodzaje bramy PPA

Rodzaje bramy PAP

Kolory

Wybierz bramę przeszkloną aluminiową PPA, jeśli:

  • potrzebujesz funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę.
  • zależy Ci na wygodnym i bezpiecznym użytkowaniu bramy.
  • szukasz modelu, który będzie niezawodnie spełniał swoje zadania przez wiele lat.

Parametry i opis techniczny


Dostępne dwa rodzaje bram przemysłowych aluminiowych PPA:

a) przeszklona PAP – cały płaszcz bramy PAP złożony jest z paneli aluminiowych, wypełnionych wkładami z zespolonych szyb akrylowych. W wersji standardowej panele mają kolor srebrny (anoda) – za dopłatą można je polakierować na dowolny kolor z palety RAL (za wyjątkiem kolorów metalicznych).

Dodatkowo dolny panel przeszklony w bramie PAP może zostać zastąpiony:

– panelem segmentowym (brama PPS)– panel o grubości 40mm wypełniony pianką poliuretanową,
– panelem izolacyjnym (brama PAI) – dolny panel aluminiowy wypełniony styropianowym rdzeniem o grubości 20mm,
– panelem wentylacyjnym (brama PAW) – dolny panel aluminiowy wypełniony blachą stalową, ocynkowaną z perforacją kwadratową o prześwicie 67%.

b) wentylacyjna PBP – cały płaszcz bramy PBP złożony jest z paneli aluminiowych, wypełnionych pojedynczą blachą stalową, ocynkowaną z perforacją kwadratową o prześwicie 67%. W wersji standardowej panele mają kolor srebrny (anoda) – za dopłatą można je polakierować na dowolny kolor z palety RAL (za wyjątkiem kolorów metalicznych).

Płaszcz bramy przemysłowej aluminiowej PPA został wykonany z paneli aluminiowych o grubości 40mm i wysokości dobieranych odpowiednio do wysokości bramy. Brama otwiera się pionowo do góry, pozostawiając wolną powierzchnię w budynku jak i przed nim. Stabilna konstrukcja nośna wykonana jest z prowadnic pionowych i poziomych o grubości 2 mm wraz ze stalowymi dodatkami. Kuleczkowane sprężyny skrętne wału wytrzymają m.in. 25 000 cykli. Cały obwód bramy jest chroniony przez system trwałych uszczelnień. Model produkowany na indywidualny wymiar.

Przykładowe realizacje